Sosny szczepione na pniu (Pinus grafted on the stump)

Brak zdjęcia

Sosna górska - BENJAMIN - szczepiona na pniu 80-100cm

Kod produktu: 71271
140,00

Sosna górska (kosodrzewina) szczepiona na pniu to atrakcyjna roślina stanowiąca urozmaicenie w każdym ogrodzie. Korona ma kulisty pokrój i dorasta po 10 latach do około 50cm średnicy. Igły sa ciemnozielone, długie, promieniście ułożone - tworzą rozetki z jasnym pękiem w środku. Mrozoodporna. Z powodzeniem spradzi się na rabatach, w ogrodach skalnych, wrzosowiskach czy pojemnikach.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 100cm , objętość korony 10-30cm
Wysokość po 10 lat. : ok 0,5m korona
Szerokość po 10 lat. : ok 0,5m korona
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Sosna górska Benjamin szczepiona na pniu 

- kulista odmiana o zielonych igłach, umieszczona na paliku o wysokości ok. 100cm 

 

Sosna górska Benjamin`to jedna z bardziej wartościowych odmian kosodrzewiny. Cechuje się regularnym, kulistym pokrojem oraz kompaktowymi wymiarami. Po 10 latach osiąga ok. 50-80cm średnicy. Odmianę wyróżniają bardzo ładne igły - o soczyście zielonej barwie i dość długie jak na gatunek sosny górskiej. Dzięki szczepieniu sosny górskiej Benjamin na pniu, można bardziej uwidocznić ozdobne atrybuty tej odmiany. 

 

 

Sosna górska Benjamin szczepiona na paliku to roślina mało wymagająca i łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, umiarkowanie żyznych i przepuszczalnych. Jest także mrozoodporna, odporna na suszę i tolerancyjna na zanieczyszczenie powietrza. Do prawidłowego wzrostu wymaga natomiast stanowiska słonecznego, jest to roślina wybitnie światłolubna. 

 

 

Sosna górska Benajmin szczepiona na pniu to krzew, który świetnie odnajdzie się w wielu miejscach na ogrodzie. Można ją sadzić pojedynczo, lub w grupie. Szczególnie polecamy ją do sadzenia na rabatach, skalniakach, czy opaskach. Może być także uprawiana w donicy jako ozdoba tarasu czy balkonu.  

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska - BENJAMIN - szczepiona na pniu 80-100cm
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz