Tamaryszek (tamarix)

Tamaryszek francuski - Tamarix gallica

Kod produktu: 76567
20,00

Tamaryszek francuski to krzew osiągający w polskich warunkach ok 2-3 wysokości i szerokości. Liście są drobne i dość luźno ułożone o zielonym/szarozielonym ubarwieniu - opadają na zimę. Kwitnienie przypada na czerwiec-sierpień i roślinę pokrywają różowe, wiechowate kwiatostany. Krzew ma małe wymagania glebowe i preferuje stanowisko słoneczne. Dość odporna na mróz - strefa 6a. Polecany do każdego typu ogrodu, możliwość sadzenia jako soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2/c3
Wysokość sadzonki : 50cm
Wysokość docelowa: 2-3m
Szerokość docelowa : 2-3m
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6a
PH Gleby: zasadowe do obojętnego
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: zielone
Porwa kwitnienia : czerwiec - sierpień
Kolor kwiatów: różowe

Tamaryszek francuski

- to śródziemnomorski krzew o długim okresie kwitnienia

 

 

Tamaryszek francuski to odmiana pochodząca z wybrzeży zachodnich Morza Śródziemnego. W polskim klimacie dorasta do ok 2-3m wysokości i szerokości. Roślina zazwyczaj wykształca krótki pień i nieregularną, szeroką koronę (tworzą ją liczne, cienkie pędy - początkowo zielone, z czasem drewnieją i robią się brązowe). Liście są łuskowate, drobniutkie, zielone lub szarozielone, na zimę opadają. Kwitnienie trwa od czerwca do sierpnia na pędach jednorocznych. Tamaryszka pokrywają wtedy liczne, wiechowate kwiatostany z drobnymi, obupłciowymi różowymi kwiatkami. Po zapyleniu na miejscu kwiatów tworzą się owoce w postaci torebek z licznymi nasionami.

Tamaryszek francuski ma małe wymagania uprawowe. Urośnie na przeciętnej glebie ogrodowej. Najbujniej będzie rozwijał się na lekkich i przepuszczalnych glebach o odczynie zasadowym do obojętnego i umiarkowanej wilgotności. Dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu nie straszne mu susze glebowe. Odporny jest również na zasolenie i zanieczyszczenia powietrza. Najlepsze stanowisko do rozwoju to pełne słońce lub tylko lekko zacienione. Zimą może przemarzać pod wpływem mroźnego wiatru (strefa 6a), ale zazwyczaj wiosną pędy silnie odbijają. Roślina świetnie znosi cięcie, lecz nie lubi przesadzania. Chore i uszkodzone pędy  należy usuwać, pozostałe skracać aby zwiększyć zagęszczenie rośliny i późniejsze kwitnienie.

Zaleca się sadzenie tamaryszka francuskiego w grupach lub pojedynczo, zarówno na rabatach jak również żywopłotach czy szpalerach. Możliwe wykorzystanie w miastach, parkach, czy jako roślinę rekultywacyjną.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Tamaryszek francuski - Tamarix gallica
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Tamaryszek - odmiany Tamarix w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki tamaryszka


Tamaryszek to rodzaj małych drzew lub dużych krzewów naturalnie występujących w Eurazji, północnej Afryce. W jego obrębie można wyróżnić ponad 60 gatunków. W niektórych krajach uważany za gatunek inwazyjny. Chętnie sadzony ze względu na swoje właściwości wiatrochronne i niewielkie wymagania glebowe. Częstymi pytaniami jakie możemy usłyszeć to kiedy sadzić tamaryszek czy kiedy i jak przycinać tamaryszek. Sadzenie możemy wykonywać przez cały rok - póki ziemia nie jest zmarznięta, najmniej jednak zbiegów wykonujemy jeśli roślinę wsadzimy wiosną lub jesienią (większa wilgotność w glebie sprawia, że ograniczamy podlewanie młodych sadzonek). Cięcie tamaryszka wykonywac należy po kwitnieniu i ograniczać do usuwania obumarłych pędów i skracanie pędów o maksymalnie 1/3 długości - tamaryszek kwitnie na pędach zeszłorocznych. Tamaryszek jesienią żółknie i gubi drobne liście. W Polsce najbardziej znane w uprawie są tamaryszek francuski, tamaryszek drobnokwiatowy, tamaryszek pięciopręcikowy . Dla ciekawych w jakim miejscu posadzić tamaryszek radzimy zapewnić słoneczne stanowisko, podłoże najlepiej piaszczyste i dobrze zdrenowane - odwdzięczy się on wtedy obfitym kwitnieniem.